Przedszkole

Zerówka

U weterynarza- zajęcia zdalne 20.05.2020r.

Temat: U weterynarza

„U weterynarza” – rozmowa na temat zawodu weterynarza. Jak nazywa się lekarz, który leczy zwierzęta? Czym zajmuje się weterynarz? Jak pomaga zwierzętom? Jakie musi mieć cechy charakteru aby być dobrym lekarzem dla zwierząt?

„W lecznicy” – zabawa naśladowcza. Do zabawy proponujemy przygotować, pluszaki najlepiej zwierzątka, będą pacjentami przygotować gabinet, zgromadzić w nim narzędzia niezbędne do leczenia zwierząt, ozdobić gabinet „plakatami” – przedstawiającymi radosne, zdrowe zwierzęta.

 „Przygoda Reksa” – zachęcamy do stworzenia historyjki obrazkowej. Można spróbować opowiedzieć historię Reksa, który stanie na szkło, będzie go bolała łapa i trzeba będzie iść do weterynarza po pomoc. Jedno wydarzenie narysujcie na jednej kartce. Tak aby można było z nich ułożyć historyjkę.

 „Uciekająca jaszczurka” – zabawa ruchowa. Dzieci kładą się na brzuchu i za pomocą kończyn jednej strony ciała, próbują poruszać się do przodu.

 „Marta mówi- u weterynarza” oglądanie bajki, obserwacja – jak wygląda gabinet weterynarza, jakie narzędzia można tam znaleźć.

https://www.youtube.com/watch?v=KjirS6uSM9g

U weterynarza:

https://www.youtube.com/watch?v=ivROH2R1H2k

Dodatkowo zadania grafomotoryczne:
Rysowanie oburącz:

http://terapiapl.blogspot.com/2019/05/rysowanie-oburacz-cz2.html

Cieniozwierzęta:

https://lifehacking.pl/cieniozwierzeta-opowiedz-dziecku-wlasna-bajke/

Propozycje rozwijające zainteresowania:
Akwarium z kartonu

https://youtu.be/XH0P42d-qtY
 

Serdeczności ;)

Pozostałe informacje

Co nowego?

Więcej aktualności
© 2020 Niepubliczne przedszkole i żłobek 'Mali artyści'
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem