Co nas wyróżnia

Co nas wyróżnia

Zajęcia rozwijające kreatywność i odkrywające talenty dzieci.

Każde dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione. To od ludzi, których spotka na swojej drodze zależy, w jakim stopniu rozwinie swoje talenty i umiejętności.

Sztuka jest środkiem wychowania, ponieważ kształtuje postawy człowieka, ale jest również środkiem nauczania, gdyż wzbogaca zasób wiedzy i mechanizmy poznawcze. Zajęcia artystyczne oferowane Waszym dzieciom, rozwijają u nich wyobraźnię, pobudzają fantazję i zachęcają do poszukiwania własnych, oryginalnych rozwiązań. W ramach zajęć zapewniamy naszym podopiecznym rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań w toku różnorodnych działań plastycznych i muzycznych. Nad profesjonalnością naszych działań, czuwać będą: trener warsztatów artystycznych, a także instruktor tańca.

Celem zajęć sensoplastyki, oferowanych przez naszą placówkę jest budowanie twórczych i samodzielnych osobowości, które będą maksymalnie przygotowane do wyzwań jakie stawia współczesna rzeczywistość. Pod okiem instruktora dzieci eksperymentują i mają okazję obserwować np. jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Nabywają w ten sposób wiedzę na temat związków przyczynowo- skutkowych, poznają sposoby przemiany jednych rzeczy w drugie i jednocześnie trenują kompetencję elastyczności i przystosowywania się do zmian.

Bardzo zależy nam, aby dzieci mogły w sposób naturalny uwalniać naturalną ekspresję twórczą, wychodząc ze schematów. Pozwalamy w ten sposób naszym podopiecznym doświadczać sukcesów w realizacji swoich pomysłów, wspierać ich samodzielność i wzmacniać wiarę we własne możliwości.

Sensoplastyka oprócz tego, że pozwala naszym dzieciom poznawać nowe formy wyrazu i działań artystycznych, jest przede wszystkim arteterapią sprzyjającą relaksacji i wyciszeniu emocji. Dzięki niej, dzieci mogą kształtować umiejętność wyrażania własnych uczuć i przeżyć.

W „Małych artystach” bardzo duży nacisk kładziemy na rozbudzanie twórczej ekspresji dzieci.

Podczas zajęć rytmiczno-tanecznych stymulujemy wyobraźnię i w konstruktywny sposób wykorzystujemy niespożyte pokłady energii naszych dzieci. Zajęcia skonstruowane są w ten sposób, aby rozwijać w dzieciach koordynację i precyzję ruchu oraz poczucie rytmu. Taniec pozwala dziecku na większe skupienie uwagi i szybką orientację w przestrzeni.

Zajęcia rytmiczno- taneczne są idealną formą wpływającą na harmonijny i wszechstronny rozwój dziecka. Wzbogacają osobowość młodego człowieka, rozwijają i doskonalą jego nawyki muzyczno- ruchowe, ale przede wszystkim rozwijają wrażliwość i kształcą refleks muzyczny. Zajęcia ruchowe mają ogromny wpływ na uświadomienie i rozładowanie wewnętrznego napięcia, przez co łagodzą dziecięce lęki i zahamowania.

Możliwość poznania różnych technik tańca wpływa na rozwój twórczości dzieci, dostarcza im estetycznych doznań. Należy pamiętać również, że im młodsze dziecko tym szybciej się uczy, a naturalną potrzebą dzieci jest zabawa i aktywność ruchowa.

Dzięki doskonałemu przygotowaniu instruktora, w czasie warsztatów dzieci mają szansę obcować z instrumentami muzycznymi.

Pozostałe informacje

Co nowego?

Więcej aktualności
© 2020 Niepubliczne przedszkole i żłobek 'Mali artyści'
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem