Co nas wyróżnia

Co nas wyróżnia

Profesjonalna kadra pedagogiczna

W tym specjaliści od: integracji sensorycznej, logopedii, psychologii oraz dogoterapii.

Dzieciństwo to najistotniejszy okres w życiu każdego człowieka. Determinuje ono całe nasze dorosłe życie. Jest to czas, kiedy budujemy swoją tożsamość oraz uczymy się funkcjonować w grupie rówieśniczej i społecznej.

Dzięki temu, że dzieci pozostają pod czujnym okiem wychowawców oraz psychologa, zapewniamy dostosowany do ich potrzeb bezpieczny i zharmonizowany rozwój. Zajęcia z logopeda ułatwiają i uatrakcyjniają proces nauki. Terapia prowadzona jest w sposób nietuzinkowy i różnorodny.

Bardzo istotnym zadaniem „Małych artystów”, jest wzmacnianie efektywności pracy pedagogów i psychologów, poprzez wprowadzanie metod innowacyjnych i wspomagających. Dogoterapia, którą oferujemy naszym dzieciom, przynosi poprawę we wszystkich sferach funkcjonowania: psychicznej, fizycznej, intelektualnej, emocjonalnej i społecznej. Zajęcia z psem bardzo pozytywnie wpływają na rozwój małego człowieka. Pomagają mu w beztroski sposób przyswajać wiedzę o otaczającym świecie a także wpływają na rozwój koordynacji, precyzji ruchów i umiejętności manipulowania. W kontakcie z psem dziecko jest naturalne i szczere, przez co nie boi się okazywania uczuć i usprawnia umiejętności dotyczące odczuwania i wyrażania emocji.

Jednym z bardzo ważnych elementów wspomagania rozwoju dziecka jest zadbanie o prawidłowy rozwój jego integracji zmysłowej. W związku z tym, w programie naszych terapii znalazły się zajęcia z integracji sensorycznej. Maja one w większości charakter aktywności ruchowej, która nakierowana jest na stymulację zmysłów. Zadania dostosowane są do indywidualnego poziomu rozwojowego dziecka i maja postać „naukowej zabawy”.

Świadomi rodzice wiedzą, że logopeda czuwa nie tylko nad piękną artykulacją dzieci. Skupia się na wszystkich czynnikach, które mogą zaburzać rozwój komunikowania się, tj. na rozumieniu, słuchu, sposobie oddychania, budowie anatomicznej aparatu mowy, stanie uzębienia, pamięci, czy rozwoju motorycznym.

Rozwój mowy dzieci w wieku przedszkolnym jest bardzo zróżnicowany. Występowanie wszelkich zaburzeń ma istotny wpływ na przebieg procesu dydaktycznego w okresie wczesnoszkolnym a to właśnie mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w nauce. Dlatego też, w naszej placówce zapewniamy swoim podopiecznym zajęcia logopedyczne z doświadczonym specjalistą, który w formie zabawy ćwiczy oddech, głos, słuch i wymowę. Doskonali również formy gramatyczne, uwzględniając przy tym akcent, melodię i rytm mowy. W razie potrzeby logopeda diagnozuje także zaburzenia wymagające pracy indywidualnej, a jak wiadomo okres przedszkolny jest najlepszym czasem na niwelowanie wszelkich nieprawidłowości.

Tak wyposażone dzieci mogą w sposób łatwy i przyjemny przyswajać wiedzę i z komfortem wyruszać w podróż, zwaną nauką.

Pozostałe informacje

Co nowego?

Więcej aktualności
© 2020 Niepubliczne przedszkole i żłobek 'Mali artyści'
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem